ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ & ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 8-11-2023 στις 5:30 το απόγευμα στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 2ου ΓΕΛ Μεσολογγίου η προγραμματισμένη συνάντηση-ενημέρωση του σχολείου με τους Γονείς & Κηδεμόνες των μαθητών. Πιο συγκεκριμένα ο Δ/ντηςτου σχολείου κος Ηλίας Γουβέλης παρουσίασε σε διαφάνειες τα θέματα της συνάντησης (1.Λειτουργία σχολείου. 2. Επικαιρότητα-Ενημέρωση για την κατάληψη του σχολείου από τους μαθητές με κύριο αίτημα το χρόνιο πρόβλημα της συστέγασης με το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο. 3. Ενέργειες για την επανασύσταση του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 2ου ΓΕΛ Μεσολογγίου). Μετά το πέρας της συνάντησης εξελέγη προσωρινή διοικούσα επιτροπή προκειμένου να δρομολογηθούν οι διαδικασίες ενεργοποίησης του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων.