Πρόσκληση σε διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα “Πώς να συζητάω θέματα επαγγελματικού προσανατολισμού με τα παιδιά μου”

Το Γραφείο Διασύνδεσης του American College of Thessaloniki (ACT) προσκαλεί γονείς μαθητών γυμνασίου, λυκείου και πρόσφατων αποφοίτων σε μία διαδικτυακή εκδήλωση που θα βοηθήσει τους γονείς να βελτιώσουν την ποιότητα των συζητήσεων που αφορούν στον επαγγελματικό προσανατολισμό των παιδιών τους.

Η επιλογή επαγγελματικού προσανατολισμού είναι συχνά πηγή άγχους και αγωνίας, τόσο για τους γονείς όσο και για τα παιδιά. Στη συνάντηση αυτή θα συζητήσουμε θέματα που απασχολούν τους γονείς αναφορικά με την υποστήριξη που μπορούν να παρέχουν στα παιδιά τους σε αυτή την απόφαση, αλλά και τρόπους προσέγγισης ώστε αυτές η συζητήσεις να γίνουν γόνιμες και ουσιαστικές.

Ημέρα και ώρα:

Τετάρτη, 7 Δεκεμβρίου 2022 στις 18:00 – 19:00

Χώρος διεξαγωγής:

Διαδικτυακά, μέσω Zoom (αφότου εγγραφείτε θα λάβετε τον σύνδεσμο της εκδήλωσης)

Κόστος: Δωρεάν

Εγγραφές: https://www.eventbrite.com/e/460656645427