ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ 2ου ΓΕΛ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ-ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη διοίκησης του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 2ου ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου την Παρασκευή 9/2/2024. Στην ψηφοφορία συμμετείχαν 82 μέλη του Συλλόγου. Πριν τη διενέργεια των εκλογών ο Δ/ντης του σχολείου κος Γουβέλης Ηλίας ενημέρωσε τους παρευρισκόμενους για την πρόοδο των μαθητών στο Α΄Τετράμηνο και για θέματα επικαιρότητας. Εστίασε στο θέμα της συστέγασης με το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο και τα προβλήματα που προκύπτουν εξ’ αιτίας της συστέγασης αυτής και για τα δυο σχολεία. Τόνισε τη μεγάλη σημασία της ύπαρξης ενός ισχυρού Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων για τη λειτουργία του σχολείου. Από τα αποτελέσματα πρόκυψε η νέα διοίκηση: Πολύζου Βασιλική, Αντζουλάτου Ελένη, Πελεκάνου Πηνελόπη, Νίκα Νερατζία, Μακρυγιάννη Θεοδώρα, Κωστού Ελένη. Ακολούθησε η επίδοση των ελέγχων προόδου στους Γονείς-Κηδεμόνες των μαθητών.