Ομάδα Φιλαναγνωσίας: Σχολική Βιβλιοθήκη!

Στις 09/02/2022, στην βιβλιοθήκη του σχολείου…

“Εκδρομή… εκδρομή σήμερα για το σχολείο 🏫. Εκδρομή και για μας- λίγο διαφορετική από τα ειωθότα. Εκδράμουμε σε σελίδες βιβλίων, περπατούμε σε τίτλους, χαϊδεύουμε εξώφυλλα, γεμίζουμε ράφια, ανεβαίνουμε σε σκάλα για να φτάσουμε στο πάνω ράφι και…- κυρία, μην πέσετε! Αφήστε ν’ ανέβω εγώ που είμαι πιο ψηλός. Κι όλα τους θέλουν ν’ ανέβουν και ν’ “ανέβουν”… Και χαίρομαι που είναι πιο ψηλά από μένα. Και χαίρομαι που ταξιδεύουμε μαζί σε τέτοιες διαδρομές. Και χαίρομαι που είμαστε ΟΜΑΔΑ. Σήμερα, ημέρα μνήμης Διονυσίου Σολωμού. Σήμερα, ημέρα Ελληνικής Γλώσσας. Κι εμείς τακτοποιούμε την “Βιβλιοθήκη του Γιώργου Κοκοσούλα ” μέσα στην Βιβλιοθήκη του σχολείου μας. (Υ.Γ. οι φωτογραφίες απαραίτητες και η σέλφι επίσης…)”

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός κα. Πλακίδα Ελένη

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό